آموزش انجام تضمینی پایان‌نامه دکتری | نکات اولیه

انجام تضمینی پایان‌نامه دکتری

متن شما یک سند علمی است و باید با همان دقتی در مورد جزئیات آماده شود که از مقاله ای که برای مجله "طبیعت" یا "علم" ارسال شده است انتظار می رود. مطالعه یک رساله یا پایان نامه توسط داور به اندازه نگارش مقاله توسط شما دشوار است، به همین دلیل متن شما باید تا حد امکان واضح و صریح و بدون ابهام و با مقدمه ای قابل فهم آماده شود. داوران زمان اندک خود را بین تدریس، نگارش مقاله برای دریافت کمک هزینه پژوهشی، وظایف اداری و غیره تقسیم کرده اند و باید رساله شما را داخل قطار و یا بین تمرین رقص باله کودکان و یا تعمیر اگزوز خودرو مطالعه کنند.

سعی کنید کار مطالعه پایان نامه یا رساله شما تا حد امکان آسان باشد: هر چه مطالعه رساله توسط ارزیاب دشوار باشد، احتمال اینکه با شما و پروژه شما هم عقیده باشد کمتر خواهد بود- و این اصلا چیز خوبی نیست. هر چه بیشتر برای افزایش وضوح و قابل درک شدن متن خود تلاش کنید، مطالعه و درک متن شما برای ارزیاب زحمت کمتری داشته و با شما و پروژه شما هم عقیده تر خواهد بود- و این چیز خوبی است. سعی کنید سبک شما شاداب و پر طراوت و به بیان بهتر کوتاه و مختصر باشد؛ از زبان انگلیسی ساده استفاده کنید. در شرایط مقتضی از اصطلاحات علمی رایج و پذیرفته شده استفاده کنید. از واحدها و حروف اختصاری صحیح استفاده کنید. برای تقسیم بندی متن خود به بخش های متعدد از عناوین، اشکال و جداول استفاده کنید تا مطالعه آن آسان تر شده و هم شما و هم خواننده به راحتی رشته متن را دنبال کنند. در بخش مقدمه و بحث، مطالب باید در مقایسه با مواد و روش ها و همچنین یافته ها ماهیت استدلالی تر داشته باشند، اما لازم است نگارش شما کوتاه، مختصر و متمرکز باشد. اطلاعاتی را که بخش لازم پروژه شما هستند اما اگر در متن به کار روند باعث شلوغی و به هم ریختگی می شوند در بخش پیوست ها بگنجانید. 

از هر نوع پرگویی، ابهام، کلمات محاوره ای و عامیانه و خلاصه نویسی (it’s, lab و غیره) خودداری کنید و اگر از اصطلاحات تخصصی استفاده می کنید حتما مفهوم آن را درک کنید. در برنامه واژه پرداز می توانید از غلط یاب املایی استفاده کنید؛ هیچ عذر و بهانه ای برای غلط املایی پذیرفته نیست. دستور زبان را نیز از نظر درستی و تناسب بررسی کنید. بهتر است از جملات وجه مجهول استفاده نکنید؛ "هضم ادامه داده شد" اگرچه لحن مناسبی برای تفکیک است، اما طولانی است؛ سعی کنید در صورت امکان از وجه معلوم استفاده کنید؛ به عنوان مثال "هضم ادامه یافت" . 

اهمیت ارائه خوب

وقتی افراد برای مصاحبه شغلی شرکت می کنند، سعی می کنند باهوش به نظر برسند- که این نشان می دهد که این مصاحبه برای آنها جدی است. اگر نوشته شما خوب به نظر برسد ارزیابان به احتمال بیشتری شما و پروژه شما را جدی می گیرند. تمام قراردادهای رشته یا دپارتمان خود را در نظر بگیرید و در کل در انجام رساله یا پایان نامه دکتری همان قالب و صفحه آرایی را رعایت کنید. قبل از ارسال رساله خود، یک نسخه از آن را به طور کامل چاپ کنید و آن را برای بار آخر غلط گیری نمایید.

در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با انجام تضمینی پایان‌نامه دکتری با آکادمی ابن سینا در ارتباط باشید.

۱۳۹۹/۰۴/۲۵
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
انجام فصول پایان نامه

انجام فصول پایان نامه

فصل های پایان نامه موضوع بحثی می باشد که در این بخش بدان می پردازیم. در واقع در ا [...]

۱۴۰۰/۰۴/۰۳
|
سینا
آموزش گام به گام انجام پایان نامه و پروژه

آموزش گام به گام انجام پایان نامه و پروژه

در این بخش از آموزش انجام پایان نامه و پروژه های دانشجویی نمونه پروژه فولاد برای [...]

۱۴۰۰/۰۴/۰۲
|
سینا
آموزش انجام رساله عمران سازه

آموزش انجام رساله عمران سازه

در [...]

۱۴۰۰/۰۴/۰۱
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب