شرایط پذیرش مقاله در مجلات isi - نکات کلیدی

در کل مجلاتی isi تلقی می شوند که دارای نمایه تامسون باشند، یا توسط این پایگاه علمی ایندکس شده باشند و پذیرش و چاپ مقاله در چنین مجلاتی به اصطلاح مقاله isi شناخته می شوند. حال چاپ مقاله در مجلات isi شرایط خاص خود را دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

پیش از بحث در ارتباط با شرایط پذیرش مقاله در مجلات isi ذکر این نکته ضروریست که مجلات isi دو نوع isi list و jcr هستند که شرایط هرکدام در پذیرش مقاله متفاوت است. در ارتباط با انواع مجلات isi پیشتر بحث شد، در ادامه شرایط پذیرش و چاپ مقاله در هر یک از مجلات isi توضیح داده می شود.

شرایط پذیرش و چاپ مقاله در مجلات isi jcr

پذیرش و چاپ مقاله در این نوع مجلات بسیار دشوار و زمان بر می باشد و دارای روند داوری کامل(peer review) است. برای آن که مقاله شما در این مجلات اکسپت شود باید کیفیت کار بسیار بالا باشد. در این نوع مجلات احتمال پذیرش مقاله زیر 30 درصد بوده و مدت زمان داوری آن ها در حدود 6-8 ماه می باشد. البته در مواردی که مجله open access باشد این زمان به حدودا 2 ماه تقلیل می یابد. هیچ شخصی نمیتواند ادعا داشته باشد که با چنین مجلاتی در ارتباط است و می تواند به صورت تضمینی مقاله شما را پذیرش نماید. بنابراین هرشخص و یا موسسه ای این ادعا را داشته باشد مطمعنا در حال کلاه برداری است. البته می توان احتمال چاپ مقاله را در این مجلات بالا برد که شگرد های خاص خود را دارد ولی نمیتوان صد در صد تضمین پذیرش داد. نکته مهم اینکه در صورت اقدام در مجلات isi jcr با شرایط open access حواستان به هزینه چاپ باشد. در اکثر این مجلات هزینه چاپ بالای 2000 دلار می باشد.

شرایط پذیرش و چاپ مقاله در مجلات isi list 

شرایط پذیرش و چاپ مقاله در این نوع مجلات به مراتب آسانتر از مجلات jcr می باشد ولی کیفیت آن ها قدری پایین تر است. در داخل ایران چاپ مقاله در چنین مجلاتی ریسک بزرگی را در پی دارد چراکه وزارت علوم در برخی موارد اقدام افزودن نام این مجلات در بلکلیست می نماید. این مجلات عمدتا پولی بوده و هزینه ای بین 200 الی 800 دلار دارند. با چنین مجلاتی می توان ارتباط برقرار نموده و پذیرش مقاله را تضمین نمود ولی اگر در داخل ایران تحصیل می کنید و قصد دارید در زمینه پژوهشی کار کنید پیشنهاد می کنیم دور این نوع مجلات را خط بکشید. ولی اگر قصد رفتن دارید می توانید با خیال راحت مقاله خود را در این نوع مجلات چاپ نمایید. مدت زمان داوری در این نوع مجلات isi حدودا 2 الی 3 ماه می باشد که در بیشتر موارد به چاپ مقاله منتهی می گردد.

نکته پایانی

حواستان باشد بسیاری از افراد و موسسات سودجو اقدام به تضمین پذیرش مقاله شما در مجلات jcr نموده و پول هنگفتی از شما دریافت می کنند. به طور قطع می توان گفت که این افراد کلاهبردار بوده و قصد پول تلکه کردن شما را دارند. در صورتی که شما تن به این کار داده و اعتماد کنید دو احتمال پیش می آید یا به شما اکسپت فیک داده می شود یا مقاله شما در یک مجله isilist چاپ می گردد که هر دو این کار می تواند عواقب بدی برای نویسندگان به همراه داشته باشد. پس حواستان باشد.

در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با شرایط پذیرش و چاپ مقاله در مجلات isi با ما در ارتباط باشید.

۱۳۹۹/۰۶/۱۳
|
سینا
اکسپت و
مقالات مرتبط
معرفی برترین مجله های عمران جهان

معرفی برترین مجله های عمران جهان

در این بخش از آموزش پذیرش و چاپ مقاله عمران سه ژورنال علمی معتبر در این رشته معرف [...]

۱۴۰۰/۰۱/۱۶
|
سینا
معرفی مجله مهندسی Q4

معرفی مجله مهندسی Q4

در این بخش به منظور آموزش پذیرش و چاپ مقاله علمی اقدام به معرفی نمونه مجلات مهندس [...]

۱۳۹۹/۱۲/۲۸
|
سینا
نمودارهای میله ای و هیستوگرام های مقاله

نمودارهای میله ای و هیستوگرام های مقاله

در [...]

۱۳۹۹/۰۸/۱۴
|
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب